AnzerPoleni
Anzer Polen

Anzer Poleni Faydaları

.Anzer‘de ağaç yetişmemektedir bu yüzden Anzer balında sadece Anzer yaylasın’da yetişen endemik çiçeklerin polenleri bulunmalıdır aksi taktirde gerçek Anzer balı değildir. Anzer balının sahte olup olmadığını anlamak için polen analizi yapılmaktadır.

Anzer balına dışarıdan şeker veya herhangi başka bir katkı maddesi verilmemektedir. Anzerbalı ısıl işlem görmeden sağılmaktadır. 40 °C`nin üzerindeki sıcaklıklar balın içindeki enzimleri ve polenleri etkisiz hale getirdiğinden soğuk sağım yapılmaktadır.Anzer balı ekmeğe sürülüp kahvaltıda tüketilen normal ballardan değildir.
Anzer balı Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde analiz edilip garantisi tescil edilen bir baldır.
Anzer balı deden toruna, Osmanlı İmparatorluğundan beri günümüze kadar kullanılarak gelen dünyaca  meşhur Kaliteli bir baldır.

 Anzer Balı Faydaları

Yeni kanuna göre ürün Faydalari ile ilgili detayli bilgileri sitemize ekliyemiyoruz.. Alınan bu karara bizlerde uymak zorundayiz.
Anzerpolen
Anzer Poleni
Özellikle Kaliteli bir gıda olması nedeniyle, yüzme, dağcılık, atletizm, basketbol, futbol, halter, bisiklet yarışı gibi sporlarla meşgul olan kimselerce kullanılabilinir.

Anzer balı faydaları nelerdir

Üretilen Anzer balı, Anzer polenini Anzer Ballı köyü ve Balli köyü Anzer Balı markasiyla tahlilli, Ambalajlı olarak tekelden aracısız satmaktayız. İsteyene kargo ile gönderilir. Anzer balının %70’ini dış ülkelere satıyoruz. Almanya,İngiltere, Amerika; Fransa, İsviçre, Kuveyt, Suudi Arabistan, Iran, Japonya gibi ülkelere bal polen satıyoruz.
Anzer poleni
Kafkas Arısı Anzer Poleni

Anzer Poleni bebeklerde kullanımı

Saygıdeğer halkımız Hakiki Anzer Poleni alırken aldanmasın. Bazı kişilerin ticari maksatla Anzer poleniyle ilgisi olmayan balları Anzer balı ismi altında satmakta, Anzer poleniyle ilgisi olmayan polenleri, Anzer poleni diye satıp haksiz kazanç sağlamaktadır. Halkımızı uyarıyoruz aldanmasındalar hakiki Doğal gerçek Anzerbalı ve Anzer polenini, Marka Tescilli,Tahlili, Mühürlü,Ambalajlı ve Etiketli olarak S.S. ANZER BALLIKÖYÜ RİZE İKİZDERE BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ OLARAK Rizedeki satiş yerimizden yada inlernet yoluyla da http://www.anzerbali.com olarak sitemizden temin edebilirler.