ANZER BALI KOOPERATİFİ

Anzer Balı Kooperatifi

Anzer Ballıköyü Kooperatifi

Anzerbali kooperatifi

S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİ ‘mizle ve Rize İkizdere Anzer Ballı köyümüzle uzaktan ve yakından alakası olmayan şahısların anzer balı pazarladıklarını görmekteyiz. Lütfen ürünlerinizi alırken kooperatifimize ait olup olmadığını, ürün üzerinde bulunan kooperatifimizin logosunu ve markamızın olup olmadığını mutlaka sorunuz. şüpheye düştüğünüz durumlarda lütfen telefon numaralarımızdan bizleri arayınız..Unutulmasın ki Kooperatifimiz dışında HACETTEPE UNİVERSİTESİ BİREYSEL ŞAHISLARA ve ÖZEL FİRMALARA Anzer balı Tahlili yapmamaktadır..Anzer Balının Satış yetkisi kooperatifimize ayittir… Muhtarlığımızın aldığı kararla, dışarıdan yabancıların köye arı kovanı girişi yasaklanmıştır..

HACETTEPE UNİVERSİTESİ

Hacettepe universitesi bireysel şahıslara Anzer balı Tahlili yapmamaktadır. Anzer Balının Tahlili sadece ve sadece Hacettepe üniversitesinde yapılmaktadır, Hacettepe Universitesi 1978 Yılında Anzer Balı Florasını incelemiştir. ülkemizin farklı üniversiteleri örneğin: Ege üniversitesi gibi universiteler Anzer balı florasını Anzere gelipte incelememişlerdir.. Anzer balının Tahlilleri bu gibi farklı universitelerde yapılamamaktadır. ANZER BALI‘nın satış yetkisi S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİMİZE AİTTİR. HAKİKİ ANZER BALI ÜRETİMİ • Anzer Yaylasina dişaridan Yabancı Arı kovanı girişi yasaktır, • Bir balın Anzer Balı olabilmesi için Anzer Yaylasında üretilmesi gerekir, • Anzer Yaylasinda Ağaç yoktur, Ağaçsı bitkiler de yetişmemektedir, • Anzer Balını diğer yaylalardan ve komşu yaylalardan ayıran en büyük özellik endemik çiçek tür çeşitliliğidir, • Anzer Balı; Anzer yaylasina özel endemik ve otsu bitkilerden üretilen bir baldır, • Anzer Balı kestane balı, deli bal, komar balı, çifin balı gibi acı bir bal değildir, • Anzer balı damak tadı ve hoş kokusuyla rahası çok yoğun özel olan mükemmel bir baldır.

• Anzer Balı yöreye özel Kafkas arıları tarafından üretilmektedir, • Anzer balı sadece Anzer yaylası sınırları içerisinde üretilir, • Anzere yakın komşu yaylalarda bitki örtüsü farklıdır, ağaçsı, ormansı bitkiler çoğunluktadır, • Bu yaylalarda üretilen ballar anzer florasına uygun olmayan farklı yayla ballarıdır, • ANZER balı bilhassa doktorların tavsiyesiyle tedavi amaçlı hastalar için önerilen bir baldır.

• Tüketicilerimizden ricamız S.S. ANZER BALLIKÖYÜ KOOPERATİFİMİZ dışında . şahıs firmalardan, ve HACETTEPE UNİVERSİTESİnde TAHLİL OLMAYAN bal almayınız..

Unutmayınız ki şahıs firmalardan alacağınız Anzer Balı HACETTEPE TAHLİLİ OLMAYAN, HEYET HUZURUNDA DOLUMU YAPILMAYAN BİR BAL OLACAKTIR..

Anzerli Arıcılar ürettikleri Anzer ballarını kooperatimize getirerek kendilerininde ortağı olduğu S.S. ANZER BALLIKÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ Aracılığıyla ürünlerini pazarlamaktadırlar.

S.S. Anzer Ballıköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz ile ilgileri olmayan, Anzerli ve Anzer Yaylasinda Bal üretme hakkı olmayan, Aşağıda web sayfaları olan şirket, şahıs ve kuruluşları kamuoyunun bilgisine sunuyoruz..

http://www.anzerbalisatisi.net/ http://www.baldudak.net http://www.anzerhaya.com http://anzerbalisifa.org/ http://www.birtat.com.tr/rize/rize_anzer_bali.htm http://anzerkooperatifbali.blogspot.com.tr/2013/06/anzer-bal.html http://ureticidentuketiciye.com/index.php?r=site/ureticiDetay&id=37&iform=on http://www.efita.org/Agriculture/Health-Food/Anzer-Honey-Turkish-details-29411.htmlhttps:/ http://anzerbal.blogspot.com.tr/p/anzer-bal-nerede-uretilir.htmlhttp://www.anzerbalisifa.org/ http://www.quoka.de/alles-moegliche/alles-moegliche/c0100a95922340/anzer-honig-1000g-tuerkischer-honig.html bir şey ……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.