ANZER BALI KOOPERATİFİ

9 sonuç gösteriliyor

anzerbali
Anzer Bal

Anzer Bal

Anzer Balı Türkiye’de üretilen ve Dünyada eşi emsali bulun

mayan kır çiçek flora örtüsüne sahip olan, İngiliz, Alman botanikçilerin yaptığı araştırmalarda 450-500 çeşit çiçek bulunan, bunların içinde 80-90 tane endemik çiçek yalnız Anzer Ballıköy de yetişmekte ve bu çiçeklerden arıların topladığı bal, dünyaca ünlü Anzer Ballıköy Anzer çiçek balıdır.

Haziran ayinin ilk haftasıyla birlikte kısmen karlı bölgelerde kardelenlerle birlikte bahara ve yeşilliğe ilk adımını atan Anzer, müthiş güzelliğini haziranla başlayıp temmuzda zirveye taşıyıp ağustosta tamamlar.

Anzer‘de Haziranın son haftasında gözlerini çiçeklere açan arılar ağustos ayinin ortasına kadar ballarını tamamlarlar.

Anzer Yaylasi’nda İklim şartlarına bağlı olarak ağustosun birinci yada ikinci haftasında sağılma (hasat edilme) denilen işlemle ballar kovanlardan alınır.

Anzer’de Anzer Balı üretimi Hava şartlarının etkisine, çayırların (çimenlerin) erken biçilmesine bağlı olarak Anzer balı üretim miktarı değişkenlik arz etmektedir. Çok az, hatta hiç olmadığı yıllar olmuştur.

Anzer‘de ağaç yetişmemektedir bu yüzden Anzer balı‘nda sadece Anzer yaylası’nda yetişen endemik çiçeklerin polenleri bulunmalıdır aksi taktirde gerçek Anzer balı değildir. Anzer balının sahte olup olmadığını anlamak için polen analizi yapılmaktadır.

Anzer balı‘na dışarıdan şeker veya herhangi başka bir katkı maddesi verilmemektedir. Anzerbalı ısıl işlem görmeden sağılmaktadır. 40 °C`nin üzerindeki sıcaklıklar bal’ın içindeki enzimleri ve polenleri etkisiz hale getirdiğinden soğuk sağım yapılmaktadır. Anzer balı ekmeğe sürülüp kahvaltıda tüketilen normal ballardan değildir.

Anzer balı Ankara Hacettepe Üniversitesinde analiz edilip garantisi tescil edilen bir baldır.

Anzer balı deden toruna, Osmanlı İmparatorluğundan beri günümüze kadar gelen Kaliteli bir baldır.

Özellikle yüzme, dağcılık, atletizm, basketbol, futbol, halter, bisiklet yarışı gibi sporlarla meşgul olan kimselerce kullanılabilir.

Üretilen Anzer balı’nı, Anzer poleni’ni tahlilli, Ambalajlı olarak tek elden aracısız satmaktayız. İsteyene kargo ile gönderilir. Anzer balı’nın %70’ini dış ülkelere satıyoruz. Almanya, İngiltere, Amerika; Fransa, İsviçre, Kuveyt, Suudi Arabistan, Iran, Japonya gibi ülkelere bal polen satıyoruz.

Saygıdeğer halkımız Hakiki Anzer balı alırken aldanmasın. Bazı kişilerin ticari maksatla Anzer balı‘yla ilgisi olmayan balları Anzer balı ismi altında satmakta, Anzer poleni‘yle ilgisi olmayan polenleri, Anzer poleni diye satıp haksiz kazanç sağlamaktadır. Halkımızı uyarıyoruz aldanmasındalar hakiki Doğal gerçek Anzerbalı ve Anzer poleni’ni, Anzer Balli Köyü ve Ballı Köyü Anzer Balı Anzer Poleni, Marka Tescilli,Tahlili, Mühürlü, Ambalajlı ve Etiketli olarak Rize Merkezde satış yerimiz olan

S.S. ANZER BALLI KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ

Anzer Balı Doğal Arı ürünleri Anzer Balı Anzer Poleni satışı’ndan yada İnternet yoluyla http://www.anzerbali.com sitemizden temin edebilirler

Anzer Balı

Anzer Balı 1 kg

 940,00
Stokta yok

Yerli Arı sütü

Arı sütü

 65,00

Anzer Balı

Anzer Balı 500 gr

 470,00

Anzer Balı

Anzer Balı 250 gr

 250,00

Anzer Poleni

Anzer Poleni 400 gr

 470,00

Anzer Poleni

Anzer Poleni

 250,00

Anzer Poleni

Anzer Polen

 130,00